Jak ważna jest pierwsza komunia święta?

| posted in: Handel | 0
Każda pociecha ma w żywocie chwile w których chce czuć się wyjątkowo, chwile w których chce czuć, że jest najpiękniejsze. No bo przecież w życiu są piękne tylko chwile, idąc tropem pewnego polskiego wokalisty, czyli świętej pamięci Ryszarda Riedla, byłego wokalisty zespołu Dżem. Mianowicie są to, głównie w życiu dziecka, chwile, gdy zwrócone są na nie oczy wielu ludzi, zarówno tych bliskich, z którymi spotyka się ono regularnie, jak i spojrzenia kolegów, a również i spojrzenia zupełnie obcych osób. Jakie to są momenty? Między wieloma innymi na przykład takie chwile jak pierwsza komunia święta. Czymże jest ta pierwsza komunia święta i dlaczego jest ona jedną z najważniejszych chwil w życiu młodego człowieka, który jest wychowywany w wierze katolickiej?

pierwsza komunia
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc pierwsza komunia święta jest jedną z wielu różnych uroczystości katolickich, jednak uroczystość ta na tle innych, jest naprawdę wyjątkowa. Wiążę się to głównie z wiekiem osoby, która do niej przystępuje, a także i z tym, że pierwsza komunia święta odbywa się tylko raz w życiu, tak więc też jest tak wręcz kolokwialnie pisząc, hucznie obchodzona przez same pociechy oraz najbliższych tych dzieci, które do niej w tej chwili przystępują. Z zgodnie z tym co jest zawarte w iście encyklopedycznej definicji, zamieszczonej na łamach jednej z najbardziej popularnych encyklopedii internetowych nie tylko w naszym kraju, czyli w Polsce, ale także i na całym globie, Pierwsza Komunia Święta jest to [TG=uroczystość] katolicka, w której podczas mszy świętej katolicy po raz pierwszy przyjmują Najświętszy Sakrament, czyli zgodnie z wyznawaną przez nich religią, prawdziwie ciało samego Jezusa Chrystusa pod postacią chleba, który to chleb podczas trwania mszy świętej i wypowiedzeniu przez prowadzącego ją kapłana odpowiednich słów, dokonuje swoistego przeistoczenia w ciało samego Jezusa Chrystusa.
Nic więc dziwnego nie ma w tym, że pociechy w tym dniu chcą się prezentować oryginalnie oraz tak samo się czuć. Czuć się jak najlepiej tylko mogą, by z uśmiechem przystąpić do pierwszego w ich życiu Najświętszego Sakramentu. Klasyczne stroje komunijne nie różnią się zbyt od siebie, dziewczynki noszą jasne sukienki, a chłopcy garnitury, czy alby komunijne, które to alby również są w kolorze białym, co ma symbolizować oraz świadczyć o czystości serca dziecka oraz o jego swoistej niewinności.

W dzisiejszych czasach dostęp do najnowszych wiadomości jest niesamowicie ważny, więc sprawdź wpis ze strony (https://www.sklep.kamea.pl/pl/c/Kapelusz-damski/1081), ponieważ traktuje on o pokrewnej sprawie.

Czym właściwie jest alba? Tak więc alba, z języka łacińskiego vestis alba, czyli biała szata, jest to bardzo długa, jasna szata liturgiczna, która noszona jest przez wszystkich księży oraz usługujących wszystkich stopni w czasie liturgii obrządku łacińskiego oraz również przez osoby duchowne wielu kościołów protestanckich, trzeba pamiętać także o fakcie, że alba jest szatą o długich, zazwyczaj dość obszernych rękawach, a cała alba sięga do kostek. Wywodzi się ona ze starożytnej tuniki. Aktualnie sporządzana jest z bardzo wielu rodzajów tkanin, nawet tych nazywanych tkaninami szlachetnymi, pierwotnie tworzona była po prostu ze zwykłego lnu. Do takiej alby, chłopiec może mieć również przeróżne dodatki, jakimi są między wieloma innymi na przykład rękawice, które z całą pewnością dodadzą naszej pociesze w tym jakże ważnym dla niego dniu sporo powagi, a być może i nieco więcej pewności siebie i radości spowodowanej przystąpieniem do Pierwszej Komunii Świętej – alby w ofercie

Comments are closed.