Jak się sprawuje Ford Focus MK2? Jakie ma regularnie spotykane usterki, co się w nim może zepsuć?

| posted in: Handel | 0
Ford Focus w wersji MK2 pojawił się w 2005 roku. Różne zdania o tym aucie były skrajnie odmienne, wiele osób było zadowolonych, pozostała część twierdziła o znacznym rozczarowaniu. Tak naprawdę ten typ Focusa przyzwyczaił do podobnych modeli konkurencji. Niestety, bo zjawiskowe nadwozie rekompensowało nawet wiele awarii wcześniejszej wersji…

Zmieniło się również środek auta, stało się bardziej klasyczne. Musimy jednak przyznać, że poprawiła się za to jakość materiałów, wybrano dogodniejsze wyposażenie. Pojazd ten odziedziczył po poprzedniku niezwykle wiele części. Przede wszystkim pozostało doskonałe,lecz niestety drogie w naprawie zawieszenie i dobre właściwości jezdne. Niestety, samochód (dawoj) od samej premiery wykazywało pewne problemy, powodowały one potrzebę czerpania z serwisów. Mogły pojawić się kłopoty z wycieraczkami, błyskawicznie pojawiała się korozja. Normalką były zwarcia instalacji elektrycznej. Wiele części do Forda Focus należało wymienić.

Intryguje Cię, czym są autorskie źródła (https://www.hyzynski.pl/)? Jeśli tak, to należy kliknąć w poniższy link i tam odkryjesz wiele ciekawych treści z tej dziedziny.

koło z oponą od samochodu
Autor: Michael Sheehan
Źródło: http://www.flickr.com

A jakie awarie są związane z silnikiem? Niestety, ale samochody zdobyły po poprzednim modelu problem z zapasowymi alternatorami. Całe szczęście, ale już na pewno rzadziej mogą wystąpić problemy z awariami cewek zapłonowych. W niektórych kwestiach jest to sprawione jeszcze młodym wiekiem pojazdu. W silnikach benzynowych mogą wystąpić również problemy z dostaniem się wody do świec. Niestety, to nie koniec problemów. Mogą irytować klapki w kolektorach, które głośno hałasują, więc wielu kierowców może odpinać zwyczajnie przewód podciśnienia, żeby klapki otworzyć na stałe.

Czasem pojawiają się też problemy z sondami lambda. Zdarza się, że silniki pragną regulowania luzów zaworowych, tak więc mają szanse występować awarie uszczelek wału korbowego. Innowacyjne silniki benzynowe, który zrobiono z zastosowaniem mocnych elementów znanych z motocykli, przy właściwym serwisowaniu nie powinny sprawiać kłopotów. Jak można się przekonać więc, auto to ma wyznaczone wady, ale jako określone, wiec w prosty sposób je znaleźć, gdy coś zacznie się dziać. To niezwykle ważne, jak coś się dzieje z autem, a obawiamy się najgorszego.
Comments are closed.