Jak się sprawuje Ford Focus MK2? Jakie ma regularnie spotykane usterki, co się w nim może zepsuć?

| 0
Ford Focus w wersji MK2 pojawił się w 2005 roku. Różne zdania o tym aucie były skrajnie odmienne, wiele osób było zadowolonych, pozostała część twierdziła o znacznym rozczarowaniu. Tak naprawdę ten typ Focusa przyzwyczaił do podobnych modeli konkurencji. Niestety, bo zjawiskowe nadwozie rekompensowało nawet wiele awarii wcześniejszej wersji…

Zmieniło się również środek auta, stało się – więcej treści na ten temat – bardziej klasyczne. Musimy jednak przyznać, że poprawiła się – więcej szczegółów – za to jakość materiałów, wybrano dogodniejsze wyposażenie. Pojazd ten odziedziczył po poprzedniku niezwykle wiele części. Przede wszystkim pozostało doskonałe,lecz niestety drogie w naprawie zawieszenie i dobre właściwości jezdne. Niestety, samochód od samej premiery wykazywało pewne problemy, powodowały one potrzebę czerpania z serwisów. Mogły pojawić się kłopoty z wycieraczkami, błyskawicznie pojawiała się korozja. Normalką były zwarcia instalacji elektrycznej. Wiele części do Forda Focus należało wymienić.

koło z oponą od samochodu
Autor: Michael Sheehan
Źródło: http://www.flickr.com

A jakie awarie są związane z silnikiem? Niestety, ale samochody zdobyły po poprzednim modelu problem z zapasowymi alternatorami. Całe szczęście, ale już na pewno rzadziej mogą wystąpić problemy z awariami cewek zapłonowych. W niektórych kwestiach jest to sprawione jeszcze młodym wiekiem pojazdu. W silnikach benzynowych mogą wystąpić również problemy z dostaniem się wody do świec. Niestety, to nie koniec problemów. Mogą irytować klapki w kolektorach, które głośno hałasują, więc wielu kierowców może odpinać zwyczajnie przewód podciśnienia, żeby klapki otworzyć na stałe.

Czasem pojawiają się też problemy z sondami lambda. Zdarza się, że silniki pragną regulowania luzów zaworowych, tak więc mają szanse występować awarie uszczelek wału korbowego. Innowacyjne silniki benzynowe, który zrobiono z zastosowaniem mocnych elementów znanych z motocykli, przy właściwym serwisowaniu nie powinny sprawiać kłopotów. Jak można się przekonać więc, auto to ma wyznaczone wady, ale jako określone, wiec w prosty sposób je znaleźć, gdy coś zacznie się dziać. To niezwykle ważne, jak coś się dzieje z autem, a obawiamy się najgorszego.
Comments are closed.