Jak się idealnie wyspać? Jakie mamy typy pościeli? Jak dokonać najlepszego wyboru?

| 0
Każdy z nas zna to powiedzenie: „jak się pościelesz, tak się wyśpisz”. Ile w tym prawdy przekonać się można każdy z nas. Pościel niedopasowana, źle dopasowana do pory roku może zepsuć nam bardzo, nawet najprzyjemniejszą noc. Niestety, wielu z nas myśli, że ta kwestia nie ma znaczenia, jednak jak się zagłębić w to zagadnienie sami się przekonamy, iż sprawa jest poważna… Ale spokojnie, wybór mamy istotnie spory, więc jest w czym wybierać. Co najważniejsze, w tej sprawie na pewno każdy znajdzie coś w sam raz dla swoich potrzeb.

Warto wspomnieć na samym początku, że pościel to tylko jedna ze składowych odpowiedniego snu. Tak naprawdę istnieją inne ciekawe rozwiązania jak kołdry antyalergiczne czy śpiwory dla dzieci. To interesujący temat, ale na osobny artykuł.

Zacznijmy od pościeli najbardziej znanej – bawełnianej. Jest najczęściej nabywana, trudno się dziwić, gdyż posiada ona sporo zalet. Przede wszystkim dostępna dla wielu cena, lecz co ważniejsze dzięki swoim właściwościom pozwala skórze oddychać. Odprowadza wilgoć, nie ma problemu z praniem, jest przyjemna w dotyku. Mamy sporo rodzajów pościel bawełnianych, między innymi: pościel z satyny, pościel z flaneli, pościel z batystu lub perkalu.

Autor: Calvado.pl

Pościel wełniana to wełna (zobacz producent dzianiny wełnianej) z merynosów australijskich. Posiada wiele zalet, najważniejszą z nich jest skuteczna termoizolacja, kiedy nastaną zimne nocy i wspaniała wentylacja w gorące lato. Tego typu pościel jest przeznaczona dla alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu. Według wielu specjalistów jestperfekcyjna dla osób z problemami reumatycznymi.

Pościel jedwabna to bardzo ceniony i wysokiej jakości materiał. Poza tym, iż wspaniale wentyluje, nie przyciąga kurzu i jest przyjemna w dotyku, to dodatkowo dba o skórę, uspokaja układ nerwowy, rozluźnia i relaksuje. Jest odpowiednia na ciepłe noce, zimą jednocześnie w chłodnych mieszkaniach może nie być najlepszym wyborem.

Pościel lniana. Len jest wspaniałym materiałem antystatycznym i antyalergicznym. Tkanina ta jest dobra na lato, ponieważ jest przewiewna i odpowiednio wentyluje, sprawdzi się również w zimie, ponieważ odznacza się odpowiednimi walorami: jest dość gruba, dzięki czemu dobrze izoluje ciepło.

Pościel z bambusa, w ostatnich latach jest coraz bardziej popularna. Dobra na lato i zimę, odznacza się cudownymi właściwościami bakteriobójczymi i antystatycznymi, bez problemu odprowadza wilgoć. Jest idealna dla alergików i dla dzieci, bardziej miękka od bawełny.

Opracował

Komentarze zostały wyłączone.