W jaki sposób opiekować się osobą przewlekle chorą?

wpis w: Handel | 0
Ażeby zapewnić przewlekle choremu leżącemu w łóżku jak najlepsze warunki do rekonwalescencji, odpoczynku oraz życia, warto określić dla niego jeden odrębny pokój w mieszkaniu.
Jeśli nie jest to realne, musimy wydzielić miejsce oddzielone od reszty wnętrza parawanem lub zasłoną, co zagwarantuje intymność, na przykład w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych.

księgowość

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój pacjenta powinien być utrzymywany w temperaturze 20 stopni Celsjusza, częstokroć wietrzony, by zapewnić napływ świeżego powietrza, jak też codziennie sprzątany.

Czy uważasz, że w internecie jest niewiele wartych zarekomendowania materiałów? Jeżeli masz zamiar odszukać istotnie pożyteczny portal, to zalecam ten link (https://doradcacelny.pl/).

Urządzenia jak też posadzkę najlepiej przecierać wilgotnymi szmatkami, zaś do odkurzania dywanu używać odkurzaczy wodnych, aby nie wzniecać kurzu. Wielu chorych nie znosi silnego światła, stąd na oknach koniecznie powinniśmy zainstalować rolety czy żaluzje, bądź chociaż zawiesić gęste firany, jakie ograniczają nasłonecznienie, zaś w lampach wkręcić świetlówki o niezbyt znacznej mocy. Należy odwiedzić sklep z akcesoriami dla osób starszych (Sklep-Starszaki) oraz wyposażyć się w konieczne akcesoria.

Pożegnanie z tatuażem

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Najistotniejszym elementem w wyposażeniu łóżka dla chorego długo leżącego jest materac przeciwodleżynowy lub materace bąbelkowe. Jeśli nie możesz kupić ani wypożyczyć właściwego materaca, funkcję antyodleżynową wypełnią uszyte z bawełny oraz napełnione siemieniem lnianym poduszki.

Jeśli pacjent nie jest w stanie samemu się podnieść, przewrócić ani wstać z łoża, zastanów się nad zamontowaniem w sypialni nastawnego elektronicznie wysięgnika z modelowaną rynną na ciało, jaki uprości między innymi przesuwanie pacjenta z łóżka na wózek.
Komentarze zostały wyłączone.