Jak najlepiej opublikować stronę w sieci internetowej, jakie są możliwości hostingu.

| posted in: Sklepy internetowe | 0
Każda internetowa strona potrzebować będzie dwóch rzeczy, czyli adresu i pewnej ilości miejsca na serwerze który jest podłączony do internetu, na jakim umieszczone zostaną niezbędne pliki. Adresy internetowe nazywają się inaczej domenami, są one wynajmowane i na tej podstawie użytkowane przez właścicieli. Z kolei pliki umieszczać można w różnych miejscach. Może to być własny komputer, podłączony do sieci, ale najczęściej wynajmuje się miejsce na serwerze albo nawet cały taki serwer.

świadczenie usług internetowych
Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Popularnie usługi tego typu nazywane są hostingiem, ale tak naprawdę obejmują one dużą ilość różnych opcji, w zależności od preferencji klientów i ich finansowych możliwości. Najmniej kosztuje hosting współdzielony – . Będzie to oznaczać, że na jednym fizycznym komputerze będzie się znajdować od kilku do nawet kilku tysięcy kont o określonych parametrach.

Jeśli masz chęć poznać dane na przedstawiany wątek, to odsyłam do serwisu w którym znajdziesz mnóstwo fascynujących danych, które szczegółowo opisują zagadnienie.

Każde z kont będzie miało określoną powierzchnię, ilość transferu do wykorzystania oraz moc procesorów, a cena jego będzie się wahać od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Z reguły firmy oferujące hosting mają w swojej ofercie parę różnych pakietów, więc każdy będzie mógł sobie coś wybrać pod oczekiwania swojej strony.

serwery
Autor: Jeff Hammerquist
Źródło: http://www.flickr.com
Współdzielony hosting ma liczne ograniczenia, tak więc jeżeli ktoś potrzebował będzie nieco więcej możliwości, to powinien pomyśleć o czymś bardziej wydajnym. Chętnie wybieraną opcją są na przykład tanie serwery wirtualne. W ramach takiej usługi klient dostaje wydzieloną część zasobów fizycznej maszyny, czyli pewną ilość dysku i pamięci, moc obliczeniową procesora oraz transfer.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie, która także Cię zainteresuje. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tu problematyce.

Cała konfiguracja konta leży po stronie klienta, ale przez to może on dopasować wiele parametrów do swoich potrzeb. Następną z opcji jeśli chodzi o wydajnościowe możliwości będzie debian server dedykowany, to znaczy niezależna maszyna z wybranymi komponentami – Techstorage.. Serwery dedykowane przeważnie umieszczane w zaawansowanych technologicznie serwerowniach, i stamtąd dzięki odpowiedniej infrastrukturze widać je na zewnątrz. Tego typu serwery dadzą sobie radę z naprawdę dużymi serwisami, a ich dużym plusem będzie to, że można je łatwo rozbudowywać.

Comments are closed.