Jak dzisiaj projektuje się biura? Jak powinny się prezentować, co powinno się w nich znaleźć?

| posted in: Handel | 0
Pracownik w zasadzie spędza w pracy dłuższy okres niż połowę swojego życia. Należy wiec zadbać, aby było to miejsce, w którym jest miło. Nie tylko miejsce jest ważne, tak samo istotnym aspektem jest wygląd, funkcjonalność oraz układ przestrzenny biura. To wszystko wpływa na komfort pracy i lepszą komunikację, pracownicy mogą poczuć się lepiej, tym samym mogą bardziej utożsamiać się ze swoją firmą.

biuro
Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Wspólna przestrzeń, odpowiednio podzielona na strefy, funkcjonalna i zaaranżowana może zagwarantować więcej niż niejedno szkolenie w temacie integracji grupowej. Pracownicy pragną być dumni z firmy, w której pracują i pragną faktycznie poczuć się jej częścią, tego świata, jaki mogą tworzyć z innymi pracownikami. O prestiżu właściwie nie świadczy jedynie piastowane stanowisko lub wysokość zarobków. Nie od dziś wiadomo, iż biuro ma znaczący wpływ na skuteczność pracy, natomiast wysoki standard przestrzeni sprawia, iż pracownicy mogą czuć się lepiej, mając świadomość, że są w miejscu, w jakim najważniejszy komfort pracy.

Dodatkowe informacje: .

Przestrzeń jest niezwykle ważna, ma wpływ na nasze zachowanie oraz stymuluje do myślenia. Coraz bardziej powszechny na całym świecie jest trend aranżacji biur, odbiega on jednak dalej od sposobów wystroju, które znamy. Kiedyś decyzja o aranżacji ograniczała się do wyboru między osobnymi pomieszczeniami a open space’em. W dzisiejszych czasach natomiast siedziby wielu znanych firm podzielono na strefy, jakie zależą od charakteru wykonywanej pracy. Tak więc są strefy do rozmów z klientami i miejsca, w których mają miejsce spotkania wewnętrzne.

Zainteresował Cię ten materiał? Odwiedź oryginalny materiał (http://www.exodevelopment.pl/), a odkryjesz więcej informacji na ten temat, które z pewnością Cię zainteresują.

Wiadomo jednakowoż, że taki podział nie może być całkowicie arbitralny. Najważniejsze przy urządzaniu, to przyjrzeć się przyzwyczajeniom pracowników i na siłę nie przeprowadzać rewolucji, ponieważ mogłoby to dość mocno naruszyć ich poczucie bezpieczeństwa.

Praca osób, które są odpowiedzialne za aranżację biura musi rozpocząć się od obserwacji ścieżek, które codziennie przemierzają pracownicy.

Zaintrygowały Cię informacje merchandising w sklepie zaprezentowane w tym artykule? Niezwykle przyjemnie zatem będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi tekstami. Czekamy na opinię!

W dalszej kolejności trzeba pomyśleć, jak zaplanować przestrzeń. Z pewnością ważne jest, ażeby skrócić pokonywanie przez pracowników dystansów, bo zwiększa się efektywność wykorzystania czasu pracy. Oczywiście, w dobrze urządzonym biurze niezbędne są najlepsze sprzęty, najlepiej takiego typu zakupić w materiały biurowe Śląsk, a jednocześnie w punktach, jak artykuły papiernicze, sprawdź: .

Comments are closed.