Ile zarabiają w naszym kraju tacy specjaliści jak programiści?

| 0
ProgRAMiści w naszym kraju mogą zarobić rzeczywiście wiele. Ich średnia wypłata może wynieść czasem 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału aktualnego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście wiele uwarunkowań, od których uwarunkowana jest ostateczna wielkość pensji. Przykładowo programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, zaś taki, który prowadzi własną firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakiego rodzaju technologie są aktualnie w najwyższym stopniu opłacalne – w najwyższym stopniu opłacalne są Spring (15 000 zł) czy też Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia niezwykle atrakcyjną alternatywą od dużej ilości lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 zł brutto w przypadku umowy o pracę i trochę więcej niż 14000 złotych netto w wypadku B2B). Pensje brutto wedle technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 zł, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 złotych.
Programista zarabia inne sumy w wypadku postaci kooperacji, tzn. pobiera nieco mniej w przypadku pracy zdalnej i jego zarobki różnią się od stopnia zaawansowania. W obu wypadkach różnica wynosi parę tys. złotych miesięcznie. Jeśli chodzi o to, jak zacząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są bardzo potrzebni we współczesnym świecie. Niestety wciąż ich brakuje. Wynika to m.in. z tego, że aktualnie panuje ogólne przekonanie, jako by nauka była ciężka oraz systemy rfid długotrwała.

To prawda, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na takim stanowisku, przy czym osoby zainteresowane mogą korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne serwisy internetowe. W czasie tego typu bootcampu ukierunkowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.
Komentarze zostały wyłączone.