Ile trzeba się uczyć, żeby rozpocząć pracę jako programista?

| 0
W branży IT najtrudniej mają osoby, które właśnie zaczynają. Taka osoba powinna wybrać język programowania.
Może to być HTML, JavaScript, CSS czy Java Developer. Wiedza jest najczęściej w zasięgu ręki. Do rozporządzania posiadamy darmowe kursy, e-booki czy książki lub filmiki na YouTube.

programista

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.
Najtrudniej moją osoby zaczynające. Kod może wyglądać dla nich jak zbiór dziwnych znaczków, a dziedzina IT jest całkowicie nieznajoma. Programowanie i cała dziedzina IT niezwykle dynamicznie się rozwija, zatem materiały, które mają już kilka lat są już przestarzałe. Jeśli programowania dana osoba uczyć się zamierza dla siebie, to może uczyć się czego będzie chcieć, lecz jeśli chce pracować jako programista, to powinna tego typu osoba uczyć się rzeczy, jakich wymagają pracodawcy. W wypadku nauki programowania korzystniej na pewno radzą sobie osoby, które się już orientują w temacie. Wtedy prościej wybrać jest dany język programowania, biblioteki i programy. Samodzielne uczenie się programowania znakomicie rozwija, lecz gdy chciałbyś pracować jako programista, to na rozmowie kwalifikacyjnej może się okazać, że w software house’ach jest potrzebna znajomość innych technologii.
Niezwykle wielu początkujących programistów koduje do szuflady. Uczą się oni bardzo wiele, wszystkiego po trochu oraz nie wiedzą nadal czy potrafią wystarczająco dużo, żeby rozpocząć pracę w zawodzie programisty. Tak jak jest w wypadku osób, które uczą się zbyt mało, ale uważają one, że już potrafią wystarczająco wiele. Przerabiając kurs na CodeCacademy dostaje się niezwykle dużo komunikatów o już zdobytej wiedzy. Odnieść można by wrażenie, że umie się już dużo oraz ruszać można na podbój spółek IT. Programowania najkorzystniej jest nauczyć się programując. Opis zagadnienia może się przydać jako wstęp, wprowadzenie w temat, lecz jak najwięcej trzeba robić praktycznych zadań, a z czasem także swoje projekty.

Nie można by wierzyć w to, że kodowania można się wyuczyć wyłącznie oglądając jak jakakolwiek inna osoba programuje. Na rozmowach kwalifikacyjnych programiści sprawdzani są w każdym przypadku pod kątem wiedzy praktycznej poprzez zadania. Przez dużo lat rozwoju oprogramowania powstało bardzo dużo gotowych rozwiązań popularnych problemów.
Komentarze zostały wyłączone.