Hodowla pereł

| posted in: Biżuteria, Kobieta | 0
Efektowna biżuteria oferowana przez wielu jubilerów to skutek troszczenia się o oferowanie świetnych połączeń. Perfekcyjnie wpisują się one w estetykę lubianą przez kobiety, jakie szukają dla siebie oryginalnych dodatków. Z trendów nigdy nie wyszły perły, są nieśmiertelne. Zrobione z zachowaniem wszystkich standardów obowiązujących w tym temacie perły hodowlane są inne od naturalnych. Jak możemy je odpowiednio od siebie odróżnić?

Perły
Autor: diva
Źródło: diva
Piękne kolczyki i perły na prezent świątecznyWygląd zewnętrzny obu typów pereł może jednak wprowadzać w błąd, ponieważ na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. Znawcy pereł, którzy mają ogromne doświadczenie, sami najczęściej nie dostrzegają możliwości odróżnienia naturalnych od hodowlanych. Ważną różnicą, jaką podkreślają, jest używanie w perłach hodowlanych ośrodka. Jest to jądro, które jest umieszczane ręcznie. Można wskazać dwie metody odróżniania, czyli?

Naturalne czy hodowlane – różnice między perłamiPerły naturalne rozróżnimy w bardzo prosty sposób od tych sztucznych. Pomocna metoda rozróżniania opiera się szczególnie na podkreśleniu niejednorodności oraz różnicy w wewnątrz pereł. Następnym sposobem jest technika rentgenograficzna. Bazuje na profesjonalnym sprawdzeniu krystalicznej wnętrza płytek aragonitu.

Kolia z pereł – konieczność czy ładny dodatek?
Obowiązkowe jest w tej sytuacji stosowanie promieni rentgenowskich o odpowiednim nasileniu. Hodowla pereł jest coraz bardziej znana także w naszym kraju. Znaczące jest to, że w przypadku pereł hodowlanych można spostrzec pewne nabrzmienia. Przypominają one swoim kształtem brodawkę i mogą być ostro zakończone. Jest to blizna po szwie, który jest rezultatem sztucznego woreczka perłowego. Jest przydatną bazą, co służy jednorodnemu osadzaniu masy perłowej podczas jej formowania. Perła pochodząca z hodowli ponadto podczas naświetlania rentgenem posiada plamę o jasnym środku.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiany tekst, to odwiedź www artykuły reklamowe a tam oczekują na Ciebie informacje warte zainteresowania. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony.

Między obiema częściami przebiega ciemna linia. Dzięki temu też można odróżnić ją od tej naturalnej.Co warto sprawdzić?

Comments are closed.