Gdzie dobrze kupować lornetkę?

| 0
Jest sprzętem, który służyć nam będzie przez długi czas. Przed jej kupnem trzeba poświęcić chwilkę na dokładne poznanie parametrów, jakie charakteryzują profesjonalny sprzęt.
Należałoby mieć w pamięci, aby nie nabywać lornetki z powłokami rubinowymi.

lornetki
Najczęściej są to niedrogie zabawki, jakie do jakichkolwiek obserwacji się nie nadają. Powłoki rubinowe ograniczją ilość światła oraz mogą pokazywać nieprawdziwe barwy. W takich lornetkach można by się przeglądać niczym w lusterku. Najważniejszym parametrem, o którym należy pamiętać kupując lornetkę, jest średnica obiektywu. Nocą oraz przy obserwacji astronomicznej, lornetka musi posiadać zoom o wymiarze przynajmniej 50 milimetrów. W turystyce oraz polowaniach za dnia, najlepiej będą się spisywać lornetki o obiektywie od 30-42 mm. Duże powiększenie w tym sprzęcie wcale nie jest najlepsze. Przy obserwacjach z ręki użyteczne powiększenie to ok. 12-15 razy. Jeżeli powiększenie powiększa się, jednocześnie zmniejsza się jasność obrazu i pole widzenia.
Lornetkę nabywamy na lata. Jeżeli w przyszłości kupisz sobie lunetę i znaczny teleskop, nie pozbędziesz się dobrej lornetki. Czasem warto odłożyć więcej funduszy na profesjonalny sprzęt oraz kupić coś naprawdę dobrego. Pamiętać trzeba, że lepiej zakupić raz drogą lornetkę, jaka będzie służyć ci długo, niż kupować parę lornetek tanich, które nigdy nie dadzą ci satysfakcji. Przed zakupem trzeba dokładnie obejrzeć sprzęt, zatem nabywanie przez Internet nie jest dobrym rozwiązaniem. Na najlepszą lornetkę trzeba przeznaczyć nieco pieniędzy.

Nikt nie twierdzi, że trzeba wydawać od razu 5000 zł, lecz urządzenie za 100 czy 200 zł nie posłuży ci długi czas. Jeżeli nie znasz się na tego typu sprzęcie, najlepiej pójdź do dobrego marketu oferującego obszerny wybór. Kompetentny ekspedient pomoże wybrać ci idealny sprzęt dla twoich potrzeb.
Komentarze zostały wyłączone.