Jak powinna wyglądać moda? Jak się ubierać? Czy są jakieś określone normy dotyczące mody?

| 0
Moda jest sprawą subiektywną, a jednakże tak bardzo powszechną. Każdy z nas może posiadać styl, celebrować go, ale jednocześnie musi zwracać uwagę na świat zewnętrzny, bo nie da się bez niego funkcjonować, właśnie także w dziedzinie mody. Czemu tak jest? To jest logiczne i jest podobne do tematyki zachowania – nie robimy tak, by zbytnio zszokować pozostałych swoim zachowaniem, więc chcemy zachować pozory. Z modą jest właśnie dość identycznie, nie oznacza to jednak, iż nie możemy łamać tych zasad.

Garderoba – co wybierać, aby nie wydać zbyt wiele?

| 0
Ubrania – mamy do nich bardzo różny stosunek. Jedni je bardzo lubią, inni znów podchodzą do nich obojętnie, jak do zwykłego przedmiotu codziennego użytku. Do tej pierwszej grupy najczęściej wliczają się kobiety, a do drugiej mężczyźni. Dla kobiet często zakupy ubrań mają wręcz znaczenie terapeutyczne. Pozwalają im one odpocząć, dobrze się poczuć, odstresować. Potem jednak bardzo często okazuje się, że mają one w rzeczywistości masę ubrań, z którymi nie wiedzą już, co robić.

W świecie mody

| 0

Mężczyźni nierzadko mają kłopot ze zrozumieniem niewiast. Trudno się dziwić, wszakże płeć definiuje bardzo dużo – nasze zachowania, upodobania i zdolności. Oczywiście jak najbardziej słuszne są prawa równości płciowej, lecz nie oznacza to, że ignoruje się pewne różnice.

„Szaffing” czyli wiosenny remanent garderoby

| 0
Kwiecień oraz maj to miesiące w ciągu których najczęściej czynimy duże, wiosenne porządki. Wytrzepujemy chodniki, czyścimy okna, dokonujemy przeglądu rynien i dachu. Panowie dokonują niezbędnych napraw i wszelkich konserwacji. Także na działce, na stryszku i w piwnicy robimy duże wiosenne sprzątanie. W przypadku jeśli trzeba maluje się płoty, furtkę, lub tylko przeglądamy ich stan.
1 2 3