Fundamentalna funkcja biżuterii czyli zdobienie swojej właścicielki.

wpis w: Biżuteria, Kobieta | 0
Biżuteria jest to nieznaczny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdabiania ciała i ubioru, zazwyczaj z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria charakteryzuje się przeważnie artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii możemy zaliczać ozdoby ludów pierwotnych. Modele artystyczne powstawały zgodnie z ogólnymi kierunkami mody.

naszyjnik i kolczyki z pereł

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Potrzeba ozdabiania ciała biżuterią pojawiła się przypuszczalnie u zarania dziejów współczesnego człowieka. Mające koło 100 000 lat znaleziska przedziurawionych muszli są pierwszą zachowaną biżuterią.

Biżuteria http://www.olenkaphu.pl/ miała różne zastosowania, z których możemy wyodrębnić trzy podstawowe: – funkcja użytkowa – szczególnie wyraźna przy dekoracji stroju (agrafy, klamry, guzy, brosze itp.), – funkcja zdobnicza, dekoracyjna – służąca tylko do ozdoby ciała (diademy, kolie, naszyjniki, bransolety itp.), – funkcja religijna (amulety, talizmany).

komplet biżuterii

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria używana była jako oznaka władzy, prestiżu, bogactwa czy też przynależności klasowej. Współcześnie biżuteria stosowana jest przede wszystkim przez panie, łatwo dostępna dzięki masowej produkcji fabrycznej oraz różnorakich, niekoniecznie drogocennych materiałów dekoracyjnych (tzw. biżuteria sztuczna). Każda dama poszukuje delikatnej i eleganckiej biżuterii, która subtelnie podkreśli jej oryginalny styl i profesjonalizm. Ciekawe propozycje można zobaczyć na tej stronie – korale.

Wychodząc na przeciw potrzebom miłośników i miłośniczek artykułów pięknych i luksusowych wielu sprzedawców rozporządza propozycją obejmującą ekskluzywne, markowe zegarki, złotą biżuterię najlepszych producentów. W celu zapewnienia pełnej obsługi klientów, którzy kupują w tych sklepach oferowane są naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne zegarmistrzowskie większości marek.

Utrzymanie ekskluzywnej biżuterii w pełnym blasku i prestiżowych czasomierzy w technicznej świetności, wywołuje konieczność troski o te luksusowe rzeczy. Kompetencja zegarmistrza gwarantuje wysoką jakość obsługi, fachową pomoc i doradztwo (zerknij na propozycje: ).

Jubilerzy oferują luksusowe i ekskluzywne przedmioty i dodatki od wiodących na rynku firm. Wabią oryginalną biżuterią, także z kamieniami szlachetnymi oraz okazałymi zegarkami.

Tak w zegarkach jak i biżuterii, można odnaleźć najwartościowsze kruszce – różnokolorowe złoto czy platynę, ale też stal szlachetną. Mnóstwo osób, wielbicieli prestiżu i renomowanych rzeczy może współcześnie kupić wyśniony zegarek, czy wyrafinowaną biżuterię. Niektóre zakłady jubilerskie specjalizują się nawet w robieniu prototypowej biżuterii czy tez zegarków na życzenie klienta czyli pod indywidualne zamówienie.

Komentarze zostały wyłączone.