Dron z kamerą, to jeden z najnowszych technologicznych gadżetów. To trzeba zobaczyć, a szczególnie nowość, którą jest dron 3DR SOLO.

| 0
Technika podąża ciągle do przodu, a my razem z nią. Pożądamy być na bieżąco i wciąż na nowo dowiadywać się co jeszcze może nam dać. Różnego rodzaju gadżety ułatwiające życie, dające zabawę i mogące wesprzeć pracę są obecnie na porządku dziennym.

drony

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z takich urządzeń jest dron, czyli bezzałogowy, fruwający pojazd, który kiedyś wykorzystywało się jedynie w wojsku. Ze względu na swoje niewielkie – kompaktowe rozmiary nie posiada możliwości transportu załogi, ani pasażerów. Dron obsługiwany jest przez człowieka, zdalnie poprzez bazę pilotującą – komputer. Coraz częściej dron z kamerą odnajduje zastosowanie nie tylko w działaniach wojska, ale też dla ludzi – cywilów.

Podoba Ci się ten wpis? Zatem z pewnością masz chęć przeczytać więcej. Jeżeli tak, to wejdź w ten link i idź do źródła (https://shoplet.pl/28-laptopy-poleasingowe-dell). Miłej lektury!

Obecnie każdy zwyczajny człowiek ma możliwość nabyć dron 3DR SOLO i używać w dowolny sposób. To urządzenia również genialnie zda egzamin do celów zarobkowych. Jest możliwość nimi kręcić filmy i zrobić fotografie. Przeczytaj rownież .

Nawiązując do modelu dron 3DR SOLO, to jest to nowość, która pojawia się właśnie na rynku. Jest on wyposażony w precyzyjny kontroler lotu PIXHAWK 2 oraz dwa pokładowe komputery, każdy o mocy 1 Ghz. Co ciekawsze, urządzenie to jako pierwsze w branży posiada w funkcję stop, dzięki czemu można zawiesić go w przestrzeni. Dzięki zastosowaniu funkcji 3 osiowego gimbału całkowicie będzie można kierować funkcjami kamerki go pro w trakcie lotu, a do tego transmitować obraz w jakości HD na odległość 1km.

W dodatku dron 3DR SOLO będzie miał specjalnie dedykowaną dla siebie aplikację na smartfony. Człowiek, który kupi tego typu dron z kamerą dostanie możliwość zupełnie wygodnego kontrolowania atrybutów pracy drona i kamery, a dodatkowo umożliwi to także całkowicie ustalić automatyczny lot.

panorama

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Należy wspomnieć, że dron został zaopatrzony w wystarczający na 25 minut lotu akumulator. Do tego jego wewnętrzny komputer systemowy w każdej chwili sprawdza i analizuje zużycie energii i wysyła właściwe informacje, by właściciel miał świadomość kiedy i jak powinno się bezpiecznie sprowadzić go na ziemię.

Zaktualizowany post na blogu .

Należy dodać, że firma tak dostosowała oprogramowanie, że możliwa jest jego dalsza rozbudowa – taka sposobność nazywana jest open source. Duże i szerokie możliwości zakresu i systemów automatycznych drona, to jedne z najciekawszych rzeczy charakteryzujących ten sprzęt.

Komentarze zostały wyłączone.