Czy każda osoba może stać się dobrze prosperującym marketerem?

| posted in: Handel | 0
W dobie panującego kryzysu, wbrew wszelkim pozorom, niezwykle trudno odnaleźć rzetelnego pracownika. Owszem, tysiące ludzie szuka dzisiaj pracy. Przedsiębiorcy i osoby, które prowadzą rekrutację dostają każdego dani setki aplikacji. Niestety, kłopot polega na tym, że niezwykle często na ofertę odpowiadają również osoby, które nie mają właściwych kwalifikacji na takie stanowisko. Mnóstwo bezrobotnych śle swoje cefałki „tak na wszelki wypadek”. Przez to, w tym ogromnym morzu teczek, czasami naprawdę trudno jest wyłuskać tego odpowiedniego kandydata.

szkolenie
Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com
W rezultacie, niekiedy do naszej firmy przychodzą osoby, które nie zawsze są mocno zainteresowane rodzaje naszej działalności. Zatrudniamy je, ponieważ niezbędni są nam ludzie do pracy.

Czy poszukujesz na stronie pościele flanelowe czegoś bardzo interesującego? Zapraszamy zatem do następnego wpisu. Musisz jedynie wejść w ten link.

Ale czy z takich pracowników „z przypadku”, którzy zaleźli u nas tylko ze względu na pensję, możemy mieć jakaś korzyść?

Wszystko zależy od tego, jakim sposobem wdrożymy ich do naszej działalności. Jeśli od razu takiego człowieka spiszemy na straty i nie ofiarujemy mu zbyt wiele czasu na odpowiednie wprowadzenie , on to poczuje i nie będzie posiadał jakiegokolwiek powodu, aby dać z siebie więcej. Dlatego w takich sytuacjach idealne będą odpowiednie szkolenia sprzedaż. Przydadzą się one nie tylko nowym osobom, ale też pracownikom z większym stażem. Marketing to niezwykle dynamiczna sfera, które wciąż podlega zmianom. Jeśli zależy nam na wysokiej sprzedaży, powinniśmy być na bieżąco z najnowszymi trendami w tej branży.

Na tego typu szkoleniach nasz team zdobędzie dużo praktycznych zdolności, które będzie można wykorzystywać także na co dzień. W głównej mierze, nasi pracownicy poznają efektywne metody marketingowe. Później muszą je przećwiczyć w rzeczywistych sytuacjach. Na początku mogą się odnosić do nowych praktyk z niechęcią, ale w momencie, kiedy zobaczą, że takie triki przynoszą rezultat, zechcą je stosować cały czas.

Pamiętamy, aby po takim szkoleniu wymagać od pracowników dużo więcej. Ale (witryna w tym temacie) równocześnie, musimy nasz zespół odpowiednio zachęcić do większej pracy. Usatysfakcjonowany pracownik to recepta na sukces.

Comments are closed.