Co spakować na wakacje? Bez poniższych rzeczy nie możesz się obejść

wpis w: Handel | 0
Zanim udamy się na wczasy oraz będziemy relaksować się na plaży, chodzić po górach czy pływać kajakami, musimy się dobrze spakować, by nie zapomnieć niezbędnych nam rzeczy. O ile o telefonie i dokumentach każdy na ogół pamięta, to warto jest przygotować sobie listę innych przedmiotów, aby nie zajmować sobie głowy ich zakupowaniem w trakcie urlopu.

plecak turystyczny

Autor: Khairil Yusof
Źródło: http://www.flickr.com
Do pierwszej grupy bagaży zaliczają się naturalnie ubrania. To, jakie ubrania zabierzemy, jest w kluczowej mierze zależne od tego, gdzie wyjeżdżamy, lecz wszędzie przydadzą się krótsze spodenki, spódnica, przewiewne spodnie oraz koszulki, kurtka przeciwdeszczowa, a także komfortowe obuwie. Zawsze można też zabrać ze sobą kostium do pływania, gdyż jeżeli nie w morzu czy w jeziorze, to będziemy mogli popływać w kompleksie basenowym w innym obszarze kraju. Drugą istotną sprawą jest apteczka – tutaj musi się znaleźć coś do odkażania ran, plastry i bandaże, środki przeciwbólowe, przeciw gorączce oraz tabletki na wypadek biegunki albo wymiotów. Pamiętajmy też o medykamentach, które musimy brać na co dzień, aby pierwszego dnia wyjazdu nie poszukiwać lekarza. Poza tym wymagane są ręczniki bawełniane, szczególnie szybkoschnące, ponieważ nie grozi mu, że będzie nieładnie pachnąć. Można je nabyć w hurtowni Madoza.

Wysycha w kilkanaście minut, toteż nawet gdy weźmiesz prysznic przed powrotem, też bez trudności włożysz go do walizki. Pamiętaj o innych drobiazgach, takich jak preparat na komary, latarka, gdyż na urlopie często będziesz siedzieć do późnej nocy i nigdy nie wiadomo, kiedy takie urządzenie będzie ci przydatne i adapter do gniazdka, jeżeli wybierasz się do innego kraju.

Zapakuj także ładowarkę do telefonu komórkowego, aparat fotograficzny, okulary ray ban wrocław przeciwsłoneczne i – co najważniejsze w okresie letnim – balsamy do opalania, w przeciwnym razie zamiast ze złocistą skórą, przyjedziesz z nieprzyjemnymi oparzeniami. Dodatkowo z pewnością przyda ci się przewodnik po ciekawych miejscach w mieście, do którego jedziesz oraz po okolicach, jakie również zamierzasz zwiedzić.

Pamiętając o powyższej liście, a niewątpliwie czeka cię przyjemny urlop. Im mniejszy bagaż, tym wygodniejsza podróż, lecz nie rezygnuj z rzeczy, które są ci konieczne, w innym razie będziesz żałować, iż ich nie wziąłeś.

Komentarze zostały wyłączone.