Co pożądane byłoby wiedzieć na temat reklamy zewnętrznej i jej skuteczności

| posted in: Handel | 0
Z reklamą zewnętrzną powszednie styka się każdy z nas – wystarczy tylko wyjść z domu, żeby natknąć się na rozliczne formy oraz przejawy tego typu reklamy. Pośród wielu rodzajów reklamy zewnętrznej możemy wyróżnić billboardy, plakaty lub także banery reklamowe, co więcej telebimy a także ulotki zostawiane w miejscach publicznych. Wszystko to można aktualnie zaliczyć do reklamy zewnętrznej.

billboard
Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com
Prawidłowo urządzona reklama zewnętrzna charakteryzuje się faktycznie bardzo sporą skutecznością i efektywnością – polecam stronę. Z jakiej przyczyny? Odpowiedź pewno jest ogromnie łatwa – reklama (dalej) ta dociera do wysokiej liczby osób.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię zajmuje? Jeśli tak, to kliknij tutaj i poznaj naszą firmę – poznasz tu nieprawdopodobnie ciekawe informacje.

Jeśli tylko jest umiejscowiona w dobrych miejscach – przy często odwiedzanych drogach, autostradach, w okolicach centrum handlowych, inaczej w takich miejscach, w których można zastać sporo ludzi – to reklama ta bezspornie przyniesie niezwykle wyborny efekt. Jeśli jest dobrze dostrzegalna i przyciąga wzrok innych to na pewno nie można przejść obok niej neutralnie, bez zwrócenia na niej uwagi.

reklama zewnętrzna
Autor: Lord Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Aby reklama zewnętrzna cechowała się skutecznością należy pamiętać dodatkowo o odpowiedniej formie przekazu. Musi być treściwa, krótka, prosta do zapamiętania, a także fascynująca i ciekawa dla odbiorcy. Na taką reklamę pewno zwróci uwagę sporo osób. Za to jeśli reklama będzie skomplikowana, napisana skomplikowanym językiem czy też mało zrozumiała to naturalnie odniesie o wiele mniejszy rezultat – polecam www. Taką reklamę zwykle spostrzeżemy, kiedy jesteśmy w ciągłym ruchu – spieszymy się do pracy, na zakupy i tak dalej. Dlatego nie mamy nadmiernie wiele czasu, aby zatrzymywać się i przez dłuższy czas przyglądać się jakiejś reklamie. Właśnie z tej przyczyny przygotowując reklamę trzeba zadbać o to, żeby miała ona krótki przekaz.

Jeżeli nasza reklama jest wyświetlana na jakimś billboardzie bądź telebimie to warto zadbać o jej długotrwałość. Im dłużej dana reklama będzie wyświetlana, tym większy sprowadzi wynik. Jeżeli reklama będzie pojawiać się w danym miejscu przez krótki okres, to niezwykle możliwe, że informacje w niej zawarte nie zostaną na długo zapamiętane i ekspresowo wylecą z pamięci ewentualnych Klientów, przez co nasza reklama na pewno utraci na skuteczności.

Comments are closed.