Tensometr i dynamometr, czyli specyficzne maszyny do pomiarów. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

| 0
Chyba każdy ma świadomość, do czego służy termometr czy waga kuchenna. Na rynku dostępnych jest jednak znacznie więcej urządzeń, dzięki którym możemy dokonać rozmaitych pomiarów. Dynamometr, inaczej określany siłomierzem służy do mierzenia, jaką wartością wyróżnia się siła, która działa. Jego funkcjonowanie zazwyczaj bazuje na prawie Hooke’a, które stanowi, że odkształcenie elementu sprężystego jest wprost proporcjonalne do wartości siły, która działa. Dynamometr składa się przede wszystkim ze sprężyny.

Nieodzowne oprzyrządowanie cyklisty

| 0
Na pytanie, co cyklista winien mieć ze sobą, a czego posiadać nie musi odpowiedź winna być bezdyskusyjna i prosta. Naturalnie starczy zajrzeć do znowelizowanego w ubiegłym roku kodeksu drogowego, żeby dowiedzieć się, w co rowerzysta oraz jego bicykl powinni być wyposażeni.

Skuteczny rozpuszczalnik dostępny w sklepach

| 0
Gdy myślimy o tym, że potrzeba coś rozcieńczyć, to najczęściej przychodzi nam do głowy, że trzeba gdzieś, do czegoś ot tak dodać wody. Ale rzeczywistość jest taka, że jeżeli do farby albo lakieru dodalibyśmy wody, to one niestety utracą swe właściwości. Dlatego jest coś takiego jak rozpuszczalnik nitro.

Jakie wyróżniamy tworzywa sztuczne oraz co z nich można by budować?

| 0
Dziś standardowe materiały opakowaniowe takie jak drewno są wypierane przez tworzywa sztuczne, z których wytwarza się 20-25% opakowań. Mogłyby to być różne folie, torby. Tworzywa sztuczne mają także swoje zastosowanie w branży budowlanej jako składniki oprzyrządowania wnętrz.
Nowością są tapety samoprzylepne z warstwą gąbki, która jest dielektrykiem cieplnym.