Tensometr i dynamometr, czyli specyficzne maszyny do pomiarów. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

| posted in: Handel | 0
Chyba każdy ma świadomość, do czego służy termometr czy waga kuchenna. Na rynku dostępnych jest jednak znacznie więcej urządzeń, dzięki którym możemy dokonać rozmaitych pomiarów. Dynamometr, określany także siłomierzem ma zastosowanie do mierzenia, jakiej wartości siła działa. Jego działanie z reguły opiera się o prawo Hooke’a, zgodnie z którym odkształcenie elementu sprężystego jest wprost proporcjonalne do wartości siły, która działa. Dynamometr tworzy głównie sprężyna.

Infrastruktura inteligentnych budynków, co znaczy nowe rozwiązania w budownictwie

| posted in: Sklepy internetowe | 0
Zamierzając przebudowywać swoje przedsiębiorstwo, należy pomyśleć nad innowacyjnymi rozwiązaniami i interesującymi udoskonaleniami. Możliwości do wyboru jest obecnie wiele, w związku z czym każdy może dobrać coś dopasowanego dla siebie. Jeśli chodzi o inteligentny budynek oraz tego typu rozwiązania, współcześnie możemy liczyć na niemało różnorodnych specjalistycznych udoskonaleń. Zaawansowanych i odpowiednio dobranych propozycji jest wiele, wystarczy jedynie dobrać odpowiednie dla siebie.

Nieodzowne oprzyrządowanie cyklisty

| posted in: Handel | 0
Na pytanie, co rowerzysta winien mieć ze sobą, zaś czego nie musi posiadać odpowiedź winna być bezdyskusyjna i prosta. Oczywiście starczy zajrzeć do znowelizowanego w zeszłym roku kodeksu drogowego, aby dowiedzieć się, w co rowerzysta jak też jego bicykl powinni być zaopatrzeni.

Jakie wyróżniamy tworzywa sztuczne oraz co z nich można by budować?

| 0
Dzisiaj standardowe surowce opakowaniowe takie jak szkło są wypierane przez tworzywa sztuczne, z których wytwarza się 20-25% opakowań. Mogłyby to być przeróżne folie, torebki. Tworzywa sztuczne mają również swoje wykorzystanie w branży budowlanej jako składniki oprzyrządowania wnętrz.
Nowością mogą być fototapety samoprzylepne z warstwą gąbki, która jest dielektrykiem akustycznym.
1 2