Skuteczny rozpuszczalnik dostępny w sklepach

| 0
Kiedy myślimy o tym, że należy coś rozcieńczyć, to najczęściej przychodzi nam do głowy, że musimy gdzieś, do czegoś po prostu dodać wody. Ale prawda jest taka, że jeśli do farby lub lakieru dodalibyśmy wody, to one niestety stracą swoje właściwości. Tak, więc istnieje coś takiego jak rozpuszczalnik nitro.

Nieodzowne oprzyrządowanie cyklisty

| 0
Na zapytanie, co cyklista winien posiadać ze sobą, a czego nie musi mieć odpowiedź winna być bezdyskusyjna i prosta. Naturalnie starczy zajrzeć do znowelizowanego w ubiegłym roku kodeksu drogowego, żeby dowiedzieć się, w co rowerzysta oraz jego bicykl powinni być wyekwipowani.

Jakie wyróżniamy tworzywa sztuczne oraz co z nich można by budować?

| 0
Dziś standardowe materiały opakowaniowe takie jak drewno są wypierane przez tworzywa sztuczne, z których wytwarza się 20-25% opakowań. Mogłyby to być różne folie, torby. Tworzywa sztuczne mają także swoje zastosowanie w branży budowlanej jako składniki oprzyrządowania wnętrz.
Nowością są tapety samoprzylepne z warstwą gąbki, która jest dielektrykiem cieplnym.

Tensometr i dynamometr, czyli specyficzne maszyny do pomiarów. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

| 0
Chyba każdy zdaje sobie sprawę, do czego służy termometr czy waga kuchenna. Na rynku dostępnych jest jednak znacznie więcej urządzeń, dzięki którym możemy dokonać rozmaitych pomiarów. Dynamometr, inaczej określany siłomierzem stosowany jest do mierzenia, ile wynosi siła, która działa. Jego działanie z reguły opiera się o prawo Hooke’a, które stanowi, że odkształcenie elementu sprężystego jest wprost proporcjonalne do wartości siły, która działa. Dynamometr składa się przede wszystkim ze sprężyny.