Brytfanny z rusztem

| posted in: Handel | 0
Każdy kucharz (zarazem zawodowy, jak i domowy mistrz kuchni) wie, że tajemnicą smaku bardzo dobrego jedzenia mięsnego jest należycie dobrany rodzaj sporządzania mięsa. Doskonała potrawa wymaga naczyń do zadań specjalnych, jakimi bezsprzecznie są brytfanny. Brytfanna (inaczej brytfanka albo nieco bardziej starodawnie – gęsiarka) na ogół występuje w postaci owalnej lub okrągłej, może także być prostokątna.

Brytfanny
Źródło: garneczki.pl

Pozwala ona na pieczenie i duszenie mięsa również różnych dań jednogarnkowych (rybnych, warzywnych itp.) zarówno na kuchence, także w piekarniku (poza pojedynczymi modelami).

Dobra brytfanna powoduje, że mięso jest cudownie soczyste i jędrne, ale zarazem jest należycie upieczone a nie wysuszone). Dla uzyskania perfekcyjnego wyniku warto mięso nasamprzód zapeklować i przez krótką chwilę obsmażyć – puści wówczas soki. Przekładając do brytfanny obowiązkowo powinno się je jeszcze podlać wodą. Standardowa gęsiarka do pieczeni utworzona była z blachy stalowej powleczonej emalią, jednakże w handlu osiągalny jest pełen przekrój naczyń z różnorodnych materiałów. Brytfanna emaliowana jest szczególnie rekomendowana dla osób uczulonych i fanów tradycyjnej kuchni. Przyrządzenie pysznego kurczaka z kruchutką skórką, golonki, kaczki lub dziczyzny umożliwią także brytfanny ze stali, brytfanny odlewane albo (serwis internetowy) brytfanny aluminiowe. Te ostatnie nie nadają się niemniej jednak do przyrządzania bardziej kwaśnych potraw.

Dużąuznaniem śród piekącychmają powodzenie porządne i niesamowicie trwałe brytfanny wykonane z żeliwa. Najczęściej powleczone są one powłoką emaliowaną (zarówno na zewnątrz, jak i  wewnątrz naczynia), całkiem odpowiednią dla zdrowia i prostą do mycia. Brytfanna żeliwna jest świetną lokatą – gwarantuje najwyższą jakość pieczenia i duszenia dzięki grubym ściankom, umożliwiającym na optymalną dystrybucję ciepła. Zwarcieprzykryta pokrywką długo także utrzymuje ciepło dania po wyjęciu z piekarnika. Jednakowo sprawdza się brytfanna akutermiczna, której dół idealnie zapobiega przylepianiu się sporządzanych dań.

Jeśli pragniesz uzyskać zbliżone informacje na prezentowany wątek, to najpierw zobacz tu oraz przenieś się do źródła (http://www.mikolaje.pl/indywidualny/), a odnajdziesz tam dużo nowych komunikatów.

Brytfanny przeznaczone do stosowania w piekarnikach to naczynia żaroodporne , mogą być więc zastosowywane nie wyłącznie do mięs, ale również do różnorakich zapiekanek albo lazanii. Brytfanna funkcjonuje wówczas jako uniwersalne naczynie do zapiekania. Przeróżna propozycja brytfann dostępna jest w sklepie internetowym

Pospolitym wyborem kupujących jest brytfanna z rusztem (więcej zobaczysz tutaj: popularna brytfanna z rusztem). Naczynie to pozwala na wygodne przekręcanie kawałków pieczonego mięsa, umożliwia także odpływ ewentualnego nadmiaru tłuszczu. Wyjściem dla dbających o jak najzdrowsze przyrządzanie dań jest też brytfanna z aromatyzerem, która gwarantuje zachowanie w pełni naturalnego smaku i zapachu składników, a w szczególności rekomendowana jest do potraw z kuchni wegetariańskiej. W funkcji brytfanny sprawdzają się również specjalne naczynia silikonowe do zapiekania, które są wyborną ofertą dla posiadaczy niewielkich kuchni – można je bowiem złożyć albo zwinąć, w związku z czym zajmą niedużo miejsca w szafce.
Comments are closed.