Branżowe sklepy

| 0
Dowolny branżowy sklep jest miejscem, do którego ludzie zachodzą nie tylko zrobić zakupy. W salonie z instrumentami dożą do kontaktu nie tylko z handlowcem, ale raczej fanem muzyki, który pamięta wiele kawałków, jest w stanie je bez pomyłki zagrać, a także podpowiedzieć w wyborze instrumentu, pieców gitarowych, strun i innych. W sklepie budowlanym – klient oczekuje nie tylko faktury i zakupów, ale również fachowych podpowiedzi, doświadczenia i wskazówek, które może wykorzystać we własnych projektach budowy, rekonstrukcji czy pozostałych prac. Dotyczy to też salonów fotograficznych.

Wizyta początkującego fotografa, który nie poznał jeszcze dobrze swoich oczekiwań i nie wie, jaka specjalność w dziedzinie robienia zdjęć sprawi mu najwięcej satysfakcji, opiera się bardziej na zbieraniu podpowiedzi i wskazówek, jaki ekwipunek służy do robienia jakiego rodzaju fotografii, w których sytuacjach zastosować jaki obiektyw, daną lampę błyskową i tym podobne.

Z tego powodu tak cenna jest efektywnie przeszkolona obsługa sklepu. Idealne dla właściciela jest znalezienie człowieka, który sam posiada dużo doświadczenia w robieniu zdjęć, niedawno jeszcze był to jego sposób na życie, była to pasja, hobby, a dodatkowo posiada we własnym dorobku doświadczenie handlowe, jakie pozwala na umiejętne użycie metod sprzedaży i efektywne podejście do rozmów z przedstawicielami marek sprzętu. Z umiejętności i doświadczenia fotograficznego takiego człowieka będą korzystali kupujący, zaś z metod sprzedaży i wydajnego podejścia do sprzedaży – sklep, jego właściciel i generalny bilans finansowy punktu foto.

Porządny sklep fotograficzny ma co najmniej jednego tego typu specjalistę, do jakiego klienci, czy to początkujący, czy bardziej doświadczeni pasjonaci, mogą zwrócić się z najbardziej skomplikowanymi pytaniami o dany obiektyw, korpus aparatu, jego możliwości i dużo pozostałych. Specjalisty nie zaskoczą z pewnością pytania o nowości, które interesują wszystkich zapaleńców przekopujących Internet w poszukiwaniu najnowszych rozwiązań topowych firm fotograficznych. Na przykład jednym z ciekawych obiektywów szerokokątnych jest świetny obiektyw Sigma 10-20 mm, która w porządnym salonie foto powinna być już jakiś czas dostępna od zaraz. Jest to interesujący obiektyw, zachęcający do zabawy perspektywą. Tu powinien wkroczyć umiejętny sprzedawca, który podpowie, jak stosować takie obiektywy, jakie są jego wady i zalety, a także pokazać klientowi kilka zdjęć zrobionych z jego użyciem.

Comments are closed.