Biżuteria – zróbmy ją sami!

wpis w: Biżuteria, Kobieta | 0
Wyroby biżuteryjne od dawien dawna budzuły pożądanie. Już ludzie pierwotni używali kawałki kości, skamieliny i skórę zwierząt do tworzenia oryginalnych ozdób. W starożytności wytwarzano już wspaniałe wyroby z cennych surowców. I tak już jest do teraz, gdy biżuteria rozpala nasze zmysły. Jednak w tym rzemiośle nie można mówić o stagnacji. Wręcz odwrotnie, co chwilę powstają nowe, interesujące techniki, dzięki czemu biżuteria staje się co raz bardziej bogata.

Jeżeli ktoś śledzi uważnie świat mody, może spostrzec, że co sezon pojawia się nowy motyw przewodni. Parę lat temu zdobiły nas ozdoby w formie rogatych zwierząt, takich jak jelenie, czy jednorożce. Wisiory w takich kształtach znikały na pniu. Po nich przyszła moda na różnego rodzaju sowy. Te nocne zwierzęta przysmaki dla psa Prozoo zostały synonimem hipsterskiego stylu. Zupełnie niedawno w dobrym guście było noszenie na szyi wąsów. Ten wzór opanował cały świat mody, a także wyroby biżuteryjne – .

Autor: Centrum Kultury w Lublinie

Ale nie wszyscy czują potrzebę bezmyślnie iść za tłumem. Jeśli lubimy się odróżniać, możemy wykonać swoją biżuterię. Wiele osób właśnie tym zajmuje się na co dzień. W internecie odnajdziemy mnóstwo blogów i specjalnych stron, gdzie artyści sprzedają własne dzieła. Jest dużo technik wytwarzania biżuterii. Niezwykle modne są broszki wykonywane z filcu. Ciekawą broszkę z tego surowca można bez żadnych przeszkód wykonać samemu. Możemy mieć wówczas pewność, że nasza biżuteria będzie niepowtarzalna.

Kolejną, bardzo modną w ostatnim czasie, techniką jest bez wątpienia sutasz. Domaga się ona wyjątkowej zręczności. Wykonując kolczyki sutasz, używamy sznureczki z jedwabiu, które następnie formujemy w dowolne wzory. Możemy je łączyć z takimi elementami, jak korale, kryształki lub złoto. Biżuteria zrobiona taką techniką jest bardzo efektowna, ale z powodzeniem można nosić ją także na co dzień – . Choć jest wyjątkowo pracochłonna, warto się natrudzić, aby uzyskać końcowy efekt.

Komentarze zostały wyłączone.