Adwokat czy też radca prawny? Sprawdzamy kogo wybrać

| posted in: Handel | 0
Rozwód? Sprawa karna przed sądem? A może nierzetelny partner biznesowy? Do kogo zgłosić się do adwokata czy może radcy prawnego?
Czym różni się prokurator od sędziego potrafi wskazać w zasadzie każdy.

Z odróżnieniem radcy prawnego od adwokata jest już jednakże nieco gorzej.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygowała Cię istota tego opisu, to doczytaj również (http://www.tdk-opakowania.pl/producent-opakowan-foliowych/) kolejne niezwykle pasjonujące detale w kolejnym utworze.

Nic w tym dziwnego w poprzednich latach można było odnotować dążność do zacierania różności między owymi dwoma profesjami. Nie zmienia to jednakże faktu, iż są to wciąż dwa odrębne zawody. Z punktu widzenia przeciętnego obywatela istotne by mieć pojęcie do kogo zwróć się po wsparcie.

pomieszczenie magazynowe
Autor: Bob Mical
Źródło: http://www.flickr.com
Profesja radcy prawnego opiera się po największej części na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu prawnych opinii a także przygotowaniu projektów akt prawnych. Radca prawny może występować również przed sądami a także urzędami. Zarówno radca prawny jak także adwokat są uznani za profesje zaufania publicznego. Warto tu jednak zaakcentować, że radca prawny może zostać zaangażowany na podstawie stosunku pracy. Z tej przyczyny jeżeli na przykład przedsiębiorca chce mieć etatowego prawnika musi szukać go pośród radców prawnych. Głównym obowiązkiem adwokata jest z kolei świadczenie pomocy prawnej, w szczególności udzielanie wskazówek, sporządzanie opinii prawnych a także przygotowywaniu projektów prawnych akt. Adwokat zwykle rozdaje własne wizytówki Radca prawny podobnie jak adwokat (zobacz prawo autorskie) może występować przed urzędami i sądami.

Gdzie przeto różnica? Jak napomykano powyżej adwokat nie ma prawa zostawać w stosunku pracy a także może wykonywać własny fach jedynie w drodze indywidualnej działalności gospodarczej ewentualnie jako wspólnik spółki.
Comments are closed.